ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwo Powiatowe Środa Śląska
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr informacji o środowisku

Pobierz dane XML Rejestr informacji o środowisku: 45/2013Drukuj informację Rejestr informacji o środowisku: 45/2013

Szczegóły informacji

45/2013

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Typ: Formularz B

Ogłoszono dnia: przez Anna Majewska

Zakres przedmiotowy decyzji: Decyzja zezwalająca na prowadzenie działalności polegającej na przetwarzaniu odpadów w instalacjach zlokalizowanych na terenie Wytwórni Mas Bitumicznych posadowionej na działkach geodezyjnych nr 223/1, 224/6, 224/9 i 225/4 obręb Krępice gmina Miękinia.

Znak sprawy: ŚiR.6233.08.02.2013

Data wydania: 2013-01-31

Nazwa organu, który wydał decyzję/postanowienie: Starosta Powiatu Średzkiego

Nazwa podmiotu którego dotyczy decyzja: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BISEK Adam Bisek

Miejsce przechowywania: Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej

Numery innych kart w wykazie, dotyczących wnioskodawcy: 44/2013

Uwagi: I.    Określić rodzaje i ilości przetwarzanych odpadów. Tabela nr 1. Rodzaje i ilość przetwarzanych odpadów.

Lp. Kod Rodzaj odpadu Masa [Mg]/rok
1. 17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów 10000
2. 17 01 81 Odpady z remontów i przebudowy dróg 10000
3. 17 03 02 Asfalt inny niż wymieniony w 17 03 01 20000
  III. Określić miejsce i dopuszczone metody przetwarzania odpadów, ze wskazaniem procesu przetwarzania, zgodnie z załącznikami nr 1 i 2 do ustawy, oraz opis procesu technologicznego z podaniem rocznej mocy przerobowej instalacji. a)   Dla odpadów o kodach 17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów oraz 17 01 81 Odpady z remontów i przebudowy dróg Odpady te, będąc identycznymi pod względem morfologicznym (gruz betonowy) podlegają identycznemu postępowaniu przy ich odzysku. Odpady te trafiają do kruszarki o mocy przerobowej 15 Mg/godz. (Proces R12). Przekruszone odpady betonowe kieruje się przy pomocy ładowarki do silosów przejazdowych gdzie są magazynowane. Właściwy proces odzysku (R5) dokonywany jest w procesie produkcji betonu prowadzonym w węźle betoniarskim. Do produkcji betonu używany jest żwir, różne frakcje kruszywa naturalnego, piasek, cement, woda oraz pokruszony odpad betonu. Cały proces sterowany jest komputerowo w celu uzyskania wymaganego, określonego zamówieniem, rodzaju betonu. Integralną część węzła betoniarskiego stanową dwa szczelne silosy wieżowe o pojemności 50 Mg cementu każdy oraz ujęcie wody z sieci wodociągowej. Instalacja do produkcji betonu umożliwia produkcję ok. 100 tys. Mg betonu rocznie. Odpady betonowe stanowią średnio ok.20% masy nowo produkowanego betonu.   b)   Dla odpadów o kodzie 17 03 02Asfalt inny niż wymieniony w 17 03 01 Odpad ten występuje w dwóch formach – frezowiny, powstającej przy remontach nawierzchni z mas bitumicznych, oraz dużych kęsów wytwarzanych w trakcie poważniejszych napraw dróg. Ten drugi rodzaj, przed zastosowaniem go przy finalnym procesie odzysku, poddawany jest obróbce wstępnej poprzez kruszenie (Proces R12) Zarówno frezowina, jak i pokruszony asfalt magazynowany jest w silosach przejazdowych dokąd przenoszony jest przy pomocy ładowarki. Właściwy proces odzysku (R3) dokonywany jest w procesie produkcji masy bitumicznej prowadzonym w dwóch wytwórniach tej masy tj. WMB 30 o rocznej zdolności produkcyjnej 15 tys. Mg, oraz WMB 160 o rocznej zdolności produkcyjnej 150 tys. Z tzw. dozatorów w których gromadzone są poszczególne frakcje zgrubnie posegregowanych kruszyw naturalnych, przenosi się je w odpowiednich proporcjach do suszarni ogrzewanej olejem opałowym, gdzie kruszywo podgrzewane jest do temp. 1600C Stamtąd kierowane są przenośnikiem do komory mieszalniczej, gdzie w sposób automatyczny poddawane są dokładnemu sortowaniu na frakcje. Po zważeniu ściśle określonych poszczególnych frakcji miesza się je a następnie w mieszalniku zalewa się je podgrzanym bitumem. W ostatniej fazie mieszania do masy dodaje się pokruszony odpad i uzyskaną masę bitumiczną ładuje się na środki transportowe. W zależności od rodzaju zamówienia odpady asfaltu stanowią do 25% wagi nowo powstałej masy bitumicznej. Integralną częścią instalacji są zbiorniki na bitum oraz piece opalane olejem opałowym.     IV.Określić miejsce, rodzaj odpadów i sposób ich magazynowania w tabeli nr 2. Tabela nr 2.
Lp. Kod Rodzaj odpadu Miejsce i sposób magazynowania
1. 17 01 01 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów Selektywnie, w betonowym silosie przejazdowym na terenie wytwórni.
2. 17 01 81 Odpady z remontów i przebudowy dróg Selektywnie, w betonowym silosie przejazdowym na terenie wytwórni.
3. 17 03 02 Asfalt inny niż wymieniony w 17 03 01 Selektywnie, w betonowym silosie przejazdowym na terenie wytwórni.
  V. Ustalić czas obowiązywania decyzji do dnia 30 stycznia 2023 r.

« powrót do poprzedniej strony